Hopp til hovedinnhold
1 / 0

Algarheimsfjellet - Flott eneboligtomt selges uten byggeplikt!

Høgfjellet 2 2056 Algarheim
Pris fra
2 913 000 kr
June Andersen
Salgskonsulent

Nøkkelinfo

Boligtype

Tomter

Tomteareal

825 m2

Gårdsnr.

111

Beskaffenhet

Sikre deg din eneboligtomt i dag:
I et område hvor nye tomter generelt er en mangelvare, har Mesterhus Fenstad Bygg AS nå gleden av å presentere et helt nytt boligfelt under utvikling på Algarheim. Algarheimsfjellet ligger i Ullensaker kommune, ca. 5 km øst for Jessheim sentrum. Her har du mulighet til å sikre deg en av våre flotte eneboligtomter. Tomtene ligger på til på solrikt og familievennlig boligfelt, i landlige og naturskjønne omgivelser med kort vei til de fleste fasiliteter. Tomtene selges primært med byggeplikt, men her har du en unik mulighet til å sikre deg den flotte tomten på Høgfjellet 2, Tomt nr. 15 som vi selger uten byggeplikt. Du står da helt fritt til å velge entreprenør og oppgjøret skjer ved overskjøting av tomten.


Tomten er Regulert iht plan for Algarheim Nord planID 399.
Vedtatt 22-06-2021

SALGSTRINN II BFS3:
Antall tomter: 15 Stk.
Vann & Avløp: I tomtegrense
Utnyttelsesgrad: 30% BYA

Høgfjellet 1 (20): 834 m², Plate, kr. 2.590.000,- + omk.
Høgfjellet 2 (15): 825 m², Plate/Sokkel, kr. 2.980.000,- inkl. omk. – Uten byggeplikt!
Høgfjellet 3 (21): 900 m², Plate, kr. 2.790.000,- + omk.
Høgfjellet 4 (14): 809 m², Plate/Sokkel, kr. 2.760.000,- + omk.
Høgfjellet 5 (22): 1.033 m², Plate, kr. 3.210.000,- + omk.
Høgfjellet 6 (13): 792 m², Plate, kr. 2.700.000,- + omk.
Høgfjellet 7 (23): 998 m², Plate, kr. 3.400.000,- + omk.
Høgfjellet 8 (12): 799 m², Plate, kr. 2.960.000,- + omk.
Høgfjellet 9 (24): 786 m², Plate, kr. 2.680.000,- + omk. Reservert.
Høgfjellet 10 (16): 885 m², Plate/Sokkel, kr. 3.280.000,- + omk.
Høgfjellet 11 (25): 813 m², Plate, kr. 2.770.000,- + omk. Reservert
Høgfjellet 12 (17): 865 m², Plate, kr. 3.210.000,- + omk.
Høgfjellet 13 (26): 795 m², Plate, kr. 2.870.000,- + omk.
Høgfjellet 15 (18): 988 m², Plate/Sokkel, kr. 3.560.000,- + omk.
Høgfjellet 17 (19): 840 m², Plate, kr. 3.110.000,- + omk. SOLGT

Gå inn på https://algarheimsfjellet.no for mer informasjon.



Noen vesentlige fordeler med nybygg:
– Du betaler kun dokumentavgift av tomteverdien og fast pris for nøkkelferdig hus.
– Meget energieffektive Tek17 hus som gir betraktelig billigere strømutgifter!
– En ny bolig har ikke behov for oppussing i nærmeste fremtid, slik at du kan bruke fritiden på noe annet enn oppussing. Tid = Penger.
– Lave driftskostnader; alt er nytt og boligen vil være ”selvgående” i mange år fremover.
– Strenge krav til inneklima og energiforbruk gir optimale luft, varme og klimaforhold i boligen. Høy teknisk standard.
– Lovfestet garanti i hele 5 år etter overtakelsen.



Om Algarheimsfjellet
Algarheimsfjellet er planlagt etablert med 71 eneboliger, 18 tomannsboliger, 83 rekkehus/kjedede boliger og 96 leiligheter, til sammen om lag 268 boenheter. Området har umiddelbar nærhet til vakkert turterreng, samt kort vei til flere barnehager, skoler, butikker og offentlig kommunikasjon. Det preppes bl.a. flotte skiløyper i friarealet i ytterkant av byggefeltet, med forbindelse til Jessheim, Nordkisa, Kopperud, Dal m.fl. Algarheim barneskole med blant annet stor flerbrukshall, kunstgressbane og basketballbane, - ligger rett ved feltet. Nærmeste dagligvareforretning er Extra Algarheimvegen. Fra feltet er det kun få minutters gange til nærmeste bussholdeplass hvor buss nr. 440 og 450 går 4 ganger hver i timen i rushtid til/fra Algarheim - Jessheim -Gardermoen. Her får man det beste av to verdener ved å bo i rolige og familievennlige omgivelser, samtidig som det kun er en kort bil- eller sykkeltur inn til Jessheims bykjerne.


Om Jessheim
Jessheim fikk bystatus i 2012 og er administrasjonssenteret i Ullensaker kommune i Akershus. Tettstedet er blant landets raskest voksende, med godt over 23.000 innbyggere – et attraktivt satsningsområde som kom med etableringen av Oslo lufthavn Gardermoen på 90-tallet og som fortsatt er under stor utvikling og utbygging. Her finner man et hav av fine forretninger, bymessige fasiliteter og gode servicetilbud. Jessheim storsenter er Øvre Romerikes største og rommer over 150 butikker og spisesteder, – i tillegg til frisør, helse- og velvære. I Storgata ligger det flere gode restauranter, kaféer, barer og utesteder. Hvert år arrangeres Jessheimdagene, et populært arrangement som byr på flotte konserter, mat- & salgsboder, samt mange morsomme aktiviteter.


For den kulturelle har Ullensaker kulturhus alltid fullt program enten man ønsker å gå på kino, revy, teater eller konsert. Det arrangeres også kunstutstillinger her.

Ønsker man å være aktiv kan man ta turen til Jessheimhallen, Jessheimbadet eller til en av de mange treningssentrene rundt om i byen. Fra Algarheimsfjellet er det gjennomgående ferdsel til de sammenhengende friluftsområdene innover mot Brennifjellet. I tillegg til Jessheimmarka innbyr området til gode tur-, trenings- og rekreasjonsmuligheter sommer som vinter.

Naturperlen Nordbytjernet er et attraktivt samlingssted for små og store gjennom hele sommeren. Her er det badestrand, gressplen, kiosk, grillplass, bade- og fiskebrygge, volleyballbane, samt en fin tursti man kan følge rundt hele tjernet.

På nordsiden av tjernet ligger Romerike Folkehøgskole og på sørsiden ligger Nordby ungdomsskole. Jessheim videregående skole er den største videregående skolen i Akershus og ligger i Jessheim sentrum.

Meget god offentlig kommunikasjon fra Jessheim togstasjon med avganger hver halvtime. Det tar ca. 40 min inn til Oslo S. Her ligger også bussterminalen som gir reisende sømløse overganger mellom tog, buss, pendlerparkering og taxi. Det er etablert en flott sykkeloppstillingsplass under tak. Med bil tar ca. 15 minutter til Oslo lufthavn, 25 minutter til Lillestrøm og rundt 40 minutter inn til Oslo sentrum.

For mer informasjon, gå inn på: https://www.ullensaker.kommune.no